wiadomości>42 Grand Prix Wojciecha Fibaka zakończone

42 Grand Prix Wojciecha Fibaka zakończone

7 sierpnia 2018

Od poniedziałku, 30 lipca trwał na słynnych kortach AZS Poznań przy ul. Noskowskiego (kortach, gdzie wychował się m.in. Wojciech Fibak).

jeden z najstarszych i najmocniej obsadzonych w Polsce międzynarodowych juniorskich turniejów tenisowych: 42 ITF Grand Prix Wojtka Fibaka.

W sumie w turnieju wystąpiło ponad 100 zawodniczek i zawodników w wieku do 18 lat z 17 krajów z całego świata.

W niedzielnych finałach w singlach wśród chłopców najlepszy okazał się Oscar Weightman (Wlk. Brytania), który w finale pokonał Nielsa Viskera (Holandia) 7/5 6/1.

Wśród dziewcząt wygrała zeszłoroczna finalistka Valeriya Olyanovskaya (Rosja) , pokonując w finale Katerinę Mandelikovą (Czechy) 6/4 6/3. Zawody zakończyły się finałami w grach podwójnych . Zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt zwyciężyli triumfatorzy gier pojedynczych.

Oscar Weightman w parze z Tomaszem Frankowskim (Polska) pokonali polską parę Michał Wargocki / Przemysław Załubski 7/5 6/4, a Valeriya Olayanovskaya w parze z Martą Jaśkiewicz (Polska) pokonały nasze rodaczki Nadię Brunzlow i Annę Derecką 6/0 6/0.

Puchary i nagrody wręczał zwycięzcom sam patron imprezy, Wojciech Fibak, a impreza mogła odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a także pomocy sponsorów – firm: MIZGIER (główny sponsor), Giant, Rebis, Paso i Miralex.

Jak zwykle uczestnicy chwalili sobie znakomitą organizację turnieju przez sekcje tenisową AZS Poznań z jej kierownikiem, Jackiem M Muzolfem na czele.

Za rok zapraszamy na 43 Grand Prix Wojciecha Fibaka, turniej szczególny, bo organizowany w roku 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu.

 

T.Szponder

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a.