wiadomości>AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POZNANIA I WIELKOPOLSKI 2020/2021. KOLEJNE PODSUMOWANIA

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POZNANIA I WIELKOPOLSKI 2020/2021. KOLEJNE PODSUMOWANIA

19 maja 2021

Dobiegła końca rywalizacja w kolejnych dyscyplinach AMPiW 2020/21. Sytuacja pandemiczna ograniczyła liczbę uczestników i zespołów studenckich, startujących w zawodach, jednak zmagania na boiskach są jak zawsze pełne emocji.

Swoje zmagania podsumowali piłkarze nożni. W fantastycznym meczu, który zadecydował o I miejscu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza pokonał Akademię Wychowania Fizycznego 1:0, a kolejne miejsca zajęły drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego, PWSZ Konin, PWSZ Leszno i Collegium da Vinci. Trenerem zwycięskiej drużyny jest Maciej Palka.

W rywalizacji piłkarzy ręcznych na I miejscu także finiszował UAM, który w meczu o I miejsce pokonał Uniwersytet Ekonomiczny, zwyciężając wynikiem 40:34. III miejsce w Mistrzostwa zajęła drużyna Akademii Wychowania Fizycznego. Trenerką zespołu UAM jest Karolina Peda.

W emocje obfitowała rywalizacja piłkarek nożnych. Także tutaj zwyciężyła drużyna UAM, przed AWF, UEP i UP. Trenerzy wybrali najlepszą zawodniczkę Mistrzostw – została nią Laura Czudzińska (UAM), najlepszą bramkarkę – Roksana Skoracka (AWF), z kolei a najlepszą strzelczynią okazała się Zuzanna Sawicka (UAM). Trenerem drużyny zwyciężczyń jest Wojciech Weiss.

Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski wspiera Urząd Miasta Poznania oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Rozgrywki sponsoruje Dom Wydawniczy REBIS z Poznania.

(pk)

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP