AMW > wiadomości>Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski 2020/21 w tenisie

Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski 2020/21 w tenisie

1 czerwca 2021

W dniach 29 i 30 maja na kortach Organizacji Środowiskowej AZS Poznań studenci z Wielkopolski rywalizowali w AMPiW w tenisie. Częściowo dopisała pogoda (rywalizację kobiet kończono na kortach krytych), a zacięta i emocjonująca rywalizacja dowiodła, że tenisiści spod znaku gryfa niezmiennie, pomimo pandemii, nie spuszczają z tonu. Trochę martwi, że tym razem w zawodach wystartowali tylko przedstawiciele uczelni z Poznania.

W konkurencji pań wystartowały reprezentantki pięciu uczelni. Najlepszą zawodniczka okazała się Zofia Stanisz z Uniwersytetu Medycznego, która wyprzedziła Zofię Stanisz z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Katarzynę Srokę, reprezentującą Politechnikę Poznańską. W klasyfikacji zespołowej najlepszy okazał się Uniwersytet Ekonomiczny przed Uniwersytetem Medycznym i Politechniką Poznańską, a na dalszych miejscach uplasowały się Politechnika Poznańska i Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.

Z kolei wśród panów rywalizowali przedstawiciele sześciu uczelni. Zwyciężył Filip Cieśla z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przed Franciszkiem Dudkiem z Uniwersytetu Ekonomicznego i Szymonem Politowskim z Uniwersytetu Medycznego. Na czele klasyfikacji zespołowej znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, pozostawiając w pokonanym polu Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Medyczny. Kolejne miejsca przypadły Collegium Da Vinci, Politechnice Poznańskiej i Akademii Wychowania Fizycznego.

Organizator Mistrzostw, Robert Woźniak pochwalił uczestników rywalizacji:

– Cieszę się, że studenci, przede wszystkim panowie, zaprezentowali wysoki poziom. Nasza rywalizacja odbyła się przed czerwcowymi finałami AMP, co pozwoliło studentom z Poznania – kandydatom do medali – sprawdzić się przed tymi zawodami. Liczę, że w gdańskich finałach będą walczyć z powodzeniem. 

Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski wspiera Miasto Poznań, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz sponsor sportu akademickiego – Dom Wydawniczy REBIS.

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP