wiadomości>AMP w siatkówce: Znamy półfinalistów

AMP w siatkówce: Znamy półfinalistów

28 kwietnia 2018

Broniące tytułów zespoły Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie wśród kobiet i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie wśród mężczyzn awansowały do półfinałów rozgrywanych w Poznaniu Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce. Mecze półfinałowe i spotkania o medale zostaną rozegrane w niedzielę.

W turniejach kobiet i mężczyzn wystartowało po piętnaście zespołów. Organizatorem zmagań mężczyzn jest AZS Uniwersytetu Ekonomicznego, natomiast turniej pań organizuje AZS Politechniki Poznańskiej. Impreza jest dofinansowywana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oprócz Akademii Leona Koźmińskiego, do półfinału turnieju żeńskiego awans wywalczyły Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie i Uniwersytet Opolski. Z kolei w turnieju mężczyzn o medale, obok AGH Kraków, powalczą Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, Politechnika Opolska i Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie.

Drużyna AGH miała trochę problemów z awansem, bo zarówno dwa mecze grupowe, jak i spotkanie ćwierćfinałowe z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie wygrała po tie-breakach. – Oni są drużyną ligową, a my akademicką, więc oczywiście to oni byli faworytem. Ale my graliśmy radosną siatkówkę, nakręcaliśmy się zabawą i dotrzymywaliśmy im kroku – mówił rozgrywający olsztyńskiej drużyny Karol Jankiewicz. Olsztyńska drużyna po meczu spieszyła się do hotelu, by obejrzeć w akcji swoich starszych kolegów z AZS Olsztyn, którzy w półfinale PlusLigi mierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Podobnie pewnie myślał trener AGH Andrzej Kubacki, w przeszłości wieloletni szkoleniowiec kędzierzyńskiej drużyny. – Moja drużyna wygrała z drużyną z Olsztyna i mam nadzieję, że ZAKSA też to zrobi – śmiał zaraz po ostatniej piłce ćwierćfinału.

W ćwierćfinałach turnieju pań po tie-breakach awans wywalczyły PWSZ Krosno i UMSC Lublin. – W pierwszym secie nie grałyśmy swojej siatkówki, zwłaszcza w zagrywce. Później było już dużo lepiej i cieszymy się z awansu. Same trochę jesteśmy zaskoczone tym, jak dobrze nam idzie – cieszyła się kapitan UMCS i najlepsza zawodniczka ćwierćfinału Sylwia Opszyńska.

W obu turniejach można spotkać zawodników z 1. ligi lub nawet wyżej. Np. w drużynie Akademii Leona Koźmińskiego występuje reprezentantka Polski Natalia Gajewska, która ostatnie miesiące spędziła we włoskim Volley Soverato. – Nie jesteśmy tu w pełnym składzie, bo Legionovia Legionowo jeszcze walczy o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet, więc niektóre koleżanki nie mogą nam pomóc. Ale mamy w zespole kilka zawodniczek ligowych – opowiadała Gajewska.

Warszawska drużyna w niedzielnym półfinale zmierzy się UMCS Lublin, a PWSZ Krosno zagra z UO Opole. Z kolei w turnieju panów w półfinałach zagrają: WSZiA Opole z PO Opole i AGH Kraków z AJD Częstochowa.

 

AMP w siatkówce kobiet

Ćwierćfinały

PWSZ Krosno – AWF Poznań 2:1

UO Opole – Vistula Warszawa 2:0

UMCS Lublin – PWSTE Jarosław 2:1

ALK Warszawa – AWF Warszawa 2:0

 

Niedziela (Hala Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 4)

UMCS Lublin – ALK Warszawa – godz. 10

PWSZ Krosno – UO Opole – godz. 10

Mecz o brązowy medal – godz. 14

Mecz o złoty medal – godz. 16

 

AMP w siatkówce mężczyzn

Ćwierćfinały

WSZiA Opole – ALK Warszawa 2:0

PO Opole – UE Katowice 2:0

AGH Kraków – UWM Olsztyn 2:1

AJD Częstochowa – PP Poznań 2:1

 

Niedziela (Hala Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Dożynkowa 9J)

WSZiA Opole – PO Opole – godz. 9

AGH Kraków – AJD Częstochowa – godz. 10.30

Mecz o brązowy medal – godz. 15

Mecz o złoty medal – godz. 17

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP