AMP > wiadomości>AMPy w piłce siatkowej już od jutra!

AMPy w piłce siatkowej już od jutra!

4 maja 2022

Już w najbliższy weekend, w dniach 6-8 maja, w Poznaniu rozegrane zostaną turnieje finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Ich gospodarzem jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Siatkarki i siatkarze rywalizować będą w halach sportowych UAM oraz Politechniki Poznańskiej, a pierwszy gwizdek rozlegnie się w obu halach w piątek, 6 maja, punktualnie o godzinie 9.00. W trzydniowej rywalizacji zmierzy się po 16 zespołów kobiet i mężczyzn, Mistrzostwa odbędą się więc w pełnej obsadzie. Poznań reprezentowany będzie przez dwa zespoły UAM (gospodarzy zmagań) oraz Politechniki Poznańskiej (kobiety) i Akademii Wychowania Fizycznego (mężczyźni). Turnieju mistrzowskiego wśród pań nie obroni Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Tarnowa, która nie awansowała do tegorocznego turnieju finałowego (wystartuje w nim natomiast ubiegłoroczny wicemistrz, AWF Katowice), do Poznania przyjedzie jednak ubiegłoroczny mistrz w rywalizacji mężczyzn, zespół Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji z Opola.

– Bardzo się staramy, żeby uczestnicy tegorocznych siatkarskich AMP-ów wywieźli ze stolicy Wielkopolski jak najlepsze wspomnienia – mówi Łukasz Stypa, prezes KU AZS UAM. – Zaproponowaliśmy im doskonałe warunki zakwaterowania i wyżywienia, po przystępnych cenach, a jakości hal sportowych PP i UAM, które gościły już nawet uczestników Akademickich Mistrzostw Europy, prawdopodobnie nie trzeba reklamować. Gwarantujemy wszystkim kompetentny zespół organizatorów, a zwycięzcom cenne nagrody i gadgety, postaramy się, oczywiście, o dobrą atmosferę. Spodziewamy się wysokiego poziomu rywalizacji, ale akurat ten aspekt Mistrzostw zależy od nas w najmniejszym stopniu.

Zwycięzców tegorocznych zmagań poznamy w niedzielę, 8 maja, w hali sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej. O godz. 14.30 rozpocznie się finał kobiet, a o godz. 16.30 finał mężczyzn.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a ich głównym sponsorem jest grupa LOTOS S. A. Zawody wspiera sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego, Grupa PZU S.A. Zawody w stolicy Wielkopolski odbywają się dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Rady Miasta Poznania oraz Domu Wydawniczego REBIS – sponsora sportu akademickiego.

 

Piotr Kuś

 

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP