AMW > wiadomości>FUTSALOWE ZMAGANIA STUDENTÓW Z WIELKOPOLSKI 2021/2022. UAM MISTRZEM PO RAZ DRUGI Z RZĘDU

FUTSALOWE ZMAGANIA STUDENTÓW Z WIELKOPOLSKI 2021/2022. UAM MISTRZEM PO RAZ DRUGI Z RZĘDU

7 stycznia 2022

Tuż przed pierwszym długim weekendem 2022 roku, w środę, 5 stycznia, rozegrano turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski w Futsalu Mężczyzn. Zmagania odbyły się w hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Morasku, a tradycyjnie przeprowadziła je Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu.

 Do rywalizacji przystąpiło 8 reprezentacji uczelnianych, wyłonionych w rozgrywkach eliminacyjnych, w których wzięło udział 14 zespołów z całego Województwa Wielkopolskiego. Zmagania były bardzo zacięte, a zwyciężyła w nich drużyna UAM, która fazie eliminacyjnej Turnieju zmierzyła się z zespołami Uniwersytetu Przyrodniczego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Leszna i Uniwersytetu Ekonomicznego. W meczu o złoty medal studenci UAM pokonali reprezentację Państwowej Uczelni Stanisława Staszica z Piły 3:2. W meczu o brąz zagrały natomiast ekipy Uniwersytetu Przyrodniczego i Akademii Wychowania Fizycznego z Poznania. Lepsi okazali się studenci z AWF, którzy zwyciężyli 4:1.

Kolejne miejsca w AMPiW (V-VIII) zajęły zespoły studenckie PWSZ Leszno, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetów Medycznego i Ekonomicznego z Poznania.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano Jakuba Matusiaka z UAM, a najlepszym bramkarzem Wojciecha Niziołka z UEP. Natomiast królem strzelców został Wojciech Węgrzyn z PUSS, zdobywca 8 bramek.

Drużyna UAM wystąpiła w składzie: Mateusz Abramczak, Gabriel Chrostowski, Łukasz Chrostowski, Karol Czekalski, Piotr Kaźmierowski, Dawid Macioszek, Jakub Matusiak, Jacek Nowak, Aleksander Olejniczak, Michał Patalas, Jakub Pyszny, Nikita Sialiawa, Mateusz Wzięch, Bartłomiej Żukowski. Trenerem zwycięskiego zespołu UAM jest Maciej Palka.

Turniej udało się sprawnie przeprowadzić pomimo długiego okresu nauki zdalnej, wciąż obowiązującego w uczelniach. Po zawodnikach widać było istotne braki w przygotowaniu, spowodowanego przerwą w systematycznych treningach, jednak w żadnym momencie nikomu nie brakowało ambicji. Dla najlepszych siedmiu zespołów – tyle uzyskało awans z Wielkopolski – mecze finałowe AMPiW stanowiły ważne przetarcie przed turniejem półfinałowym strefy „A” Akademickich Mistrzostw Polski (Toruń, 3-6 lutego).

Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski wspiera Urząd Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Dom Wydawniczy REBIS, sponsor sportu akademickiego.

Piotr Kuś

 

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a.