wiadomości>JUŻ WKRÓTCE W PILE SPOTKAJĄ SIĘ NA AMP JUDOCY

JUŻ WKRÓTCE W PILE SPOTKAJĄ SIĘ NA AMP JUDOCY

9 marca 2023

Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile powstała niemal przed ćwierćwieczem. Jest największą uczelnią północnej Wielkopolski i – co ważne – uczelnią ze sporymi już tradycjami sportowymi. Wkrótce Klub Uczelniany AZS ANS będzie po raz kolejny gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w judo.

Judocy z całego kraju spotkają się na AMP w dniach od 31marca do 2 kwietnia. ANS Piła żyje już tą imprezą, a przygotowania do tego ważnego wydarzenia sportowego widać w Uczelni niemal na każdym kroku. Działacze Klubu Uczelnianego AZS chcą po raz kolejny zaprezentować się z jak najlepszej strony.

 

O przygotowaniach do Mistrzostw rozmawiam z Pawłem Łojewskim, prezesem Klubu Uczelnianego AZS ANS Piła, szefem Komitetu Organizacyjnego.

Piła gości uczestników AMP w judo już po raz…

…po raz piąty z rzędu. Jako organizatora cieszy mnie, że nasze AMP-y zyskują coraz większą renomę. Świadczą o tym nie tylko dobre recenzje po kolejnych edycjach Mistrzostw, lecz także fakt, że z roku na rok wzrasta liczba ich uczestników. W tym roku będziemy gościć rekordową grupę 208 zawodników i 92 zawodniczek, którym towarzyszyć będzie 32 trenerów i opiekunów. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje aż 50 uczelni.

Rozumiem, że przygotowania są już na ostatniej prostej.

Rzeczywiście, dopinamy ostatnie sprawy. Ponieważ posiadamy sporo doświadczeń z lat poprzednich, pewne zadania mamy ułatwione, liczne szlaki przetarte, nie oznacza to jednak, że popadamy w rutynę. Wręcz przeciwnie, tym bardziej że każdego roku staramy się zaskoczyć naszych gości nowymi rozwiązaniami.

Chciałbym się czegoś dowiedzieć o nadziejach sportowych gospodarzy na te Mistrzostwa.

ANS Piła wystawi na AMP czworo sportowców: dwie zawodniczki i dwóch zawodników. Martyna Brzyńska to złota medalistka poprzednich Mistrzostw, a Oliwia Cebieniak to nasza nadzieja, która powinna już w tym roku się włączyć się do walki o medale. Jeśli chodzi o panów, reprezentować nas będzie Jakub Serwatka, posiadający już na koncie brązowy medal AMP i m. in. tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski. Naszym rodzynkiem jest jednak Adam Stodolski – złoty medalista AMP z ubiegłego roku, reprezentant Polski i, nie będę ukrywać, nasza wielka nadzieja na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów, zarówno sportowych jak i organizacyjnych.

Dziękuję bardzo.

 

Honorowy patronat nad AMP w judo objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, partnerami organizatorów są natomiast: miasto Piła, Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Sady Dolina Noteci, producent odzieży roboczej i ochronnej Grapil, Kancelaria Wyrwa i Wspólnicy a także Dom Wydawniczy REBIS. Akademickie Mistrzostwa Polski wspiera finansowo Grupa PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

PIOTR KUŚ

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP