wiadomości>„Nowe otwarcie” hali AZS Poznań

„Nowe otwarcie” hali AZS Poznań

8 lutego 2021

Niemal półwieczny obiekt AZSu w Poznaniu nareszcie doczekał się istotnej modernizacji, po ponad 30 latach użytkowania wymieniony został tartan, a już teraz planowane są kolejne inwestycje. 8 lutego 2021 roku AZS pochwalił się efektami prac ostatnich miesięcy.

Budowa hali lekkoatletyczno-tenisowej przy ul. Pułaskiego rozpoczęła się w 1977 roku z inicjatywy ówczesnego kierownika sekcji LA AZSu, i jednocześnie odpowiedzialnego za obiekty, Sylwestra Majewskiego, olbrzymi wkład w to przedsięwzięcie miał również wiceprezes Zarządu poznańskiego AZS (późniejszy prezes) – Zygmunt Przybylski.

– Budowa hali odbywała się systemem gospodarczym, gdzie środki były szukane na bieżąco. Z pozoru prosta konstrukcja przysporzyła ostatecznie wielu problemów, jak chociażby niewydajny system grzewczy, który po dziś dzień hartuje naszych zawodników. Hala została oddana ostatecznie do użytku około roku 1989, a w latach 90-tych została wzbogacona o ściankę wspinaczkową. W obiekcie jest też profesjonalna siłowania dla sportowców wyczynowych, głownie lekkoatletów i tenisistów. – opowiadał podczas „nowego otwarcia” prezes Tomasz Szponder.

W uroczystości przecięcia wstęgi uczestniczyła też Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu UM Poznania oraz Tadeusz Osik, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wymiana nawierzchni kosztowała 480 tys. zł, a większość środków pochodziła z budżetu miasta, które wspiera AZS Poznań we wszystkich działaniach.

– W tym roku przekażemy 220 tys. zł na założenie ogrzewania po to, by z hali można było korzystać przez dwanaście miesięcy w roku. Dla nas to tylko początek poważniejszych inwestycji, które czekają miasto w tym roku. – zapowiedziała Ewa Bąk.

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a.