wiadomości>Odliczanie czas zacząć

Odliczanie czas zacząć

24 sierpnia 2016

Tylko jedenaście dni dzieli nas od tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w Wioślarstwie organizowanych w Poznaniu. Najwyższa pora zatem poznać nieco więcej szczegółów na temat trzydniowego sportowego święta, które wystartuje już drugiego września!
WUC Rowing 2016, czyli World University Championship in Rowing to jedna z trzydziestu trzech akademickich imprez sportowych odbywających się w tym roku kalendarzowym. Oprócz wioślarstwa (Poznań, 02-04.09.) Polska będzie jeszcze gospodarzem turnieju brydża (Łódź, 22-28.08.) oraz zawodów w strzelectwie (Bydgoszcz, 14-18.09.).

Mistrzostwa w liczbach
Czas na odrobinę matematyki. W mistrzostwach startować będzie 474 zawodników, zawodniczek, trenerów i oficjeli z 26 państw z 5 kontynentów. Do Rio w tym roku pojechało 7 uczestników uniwersjady, a wśród nich aż 4 Polaków! Ogólnie rywalizować ze sobą będą zawodnicy w przedziale od 19 do 28 lat, a średnia wieku startujących osób wynosi 23 lata.

Wiosłować to my potrafimy
Mówi ci coś nazwisko Kuba Jankowski czy Dawid Kamiński? I nie, bynajmniej nie mam tu na myśli byłego prowadzącego popularny program internetowy “Matura to bzdura” czy piłkarza reprezentującego barwy Wisły Kraków. Zbieżność nazwisk w tych przypadkach jest raczej przypadkowa. Choć kto wie, może nie do końca. Polecam zapoznać się z sylwetkami naszych reprezentantów, bowiem o nich wkrótce też może być naprawdę głośno. Wioślarstwo w naszym kraju jest obecne i ma się nawet lepiej niż dobrze. Właśnie w tym roku jeden z dwóch złotych medali wywalczonych w Rio zdobył duet wioślarski pań, a brąz do stawki dorzuciła czwórka podwójna – również kobiet. W sumie ta dyscyplina może pochwalić się dorobkiem 16 olimpijskich krążków. Robi wrażenie, prawda?

Niejedno oblicze
Wioślarstwo, wioślarstwem, ale wiadomo, że nie samym wiosłem człowiek żyje. Wśród wymienianych hobby naszych zawodników znajdziemy między innymi: podróżowanie, muzykę, książki przez siatkówkę, sporty zimowe, strzelectwo, jeździectwo, a podobno nawet numizmatykę, na gotowaniu i motoryzacji kończąc. Bądź co bądź rowing jednak niezmiennie na pierwszym miejscu. Żmudne, regularne treningi obejmujące zgrupowania, obozy i wycisk na ergometrze wioślarskim to dla nich chleb powszedni. Zdarza się też czasem ciągać… samochód czy jeździć rowerem po górach. Dwieście kilometrów w Tatrach? Żaden problem!

3…2…1… Start!
Czternasta edycja Akademickich Mistrzostw Świata w Wioślarstwie zbliża się wielkimi krokami, a nasza załoga ma o co walczyć. W 2014 r. zmagania Polaków zakończyły się poczwórnym złotem, srebrem i brązem, co w ostatecznej klasyfikacji dało nam drugie miejsce tuż za Wielką Brytanią. Wspierajmy zatem naszych, bowiem w tym roku nic nie stoi na przeszkodzie, aby odnieść biało-czerwone zwycięstwo w całej sportowej rywalizacji!

 
Widzimy się na Malcie!
FB/WUCRowing2016
rowing2016.com
#WUCRowing2016

 

Paulina Kubera/Media WUC Rowing 2016

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP