wiadomości>Olimpijczyk z Rio i mistrzowie Europy rozpoczynają studia w AWF

Olimpijczyk z Rio i mistrzowie Europy rozpoczynają studia w AWF

27 sierpnia 2016

Wybitni sportowcy – Karol Robak, który wczoraj wrócił z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Aleksandra Kowalczuk oraz Eryk Hampel rozpoczną w październiku studia w Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego. Dzisiaj spotkali się z Rektorem, prof. dr. hab. med. Jerzym Smorawińskim, który uroczyście przywitał ich w Akademii.

P1200687

Karol Robak – zdobywca 9. miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, brązowy medalista Mistrzostw Europy seniorów  w taekwondo (2015 r.), Aleksandra Kowalczuk – medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2015 i 2016 r. w taekwondo i najlepsza w tej chwili zawodniczka w Polsce  oraz Eryk Hampel – sprinter, srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów (Szwecja 2015 r.) to nowi studenci AWF w Poznaniu.

W spotkaniu z Rektorem udział wziął także Jarosław Mecmajer, od roku student kierunku Turystyka i Rekreacja, który w tym roku zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy seniorów w taekwondo, trenerzy Tadeusz Osik (trener Eryka Hampela, absolwent AWF) i Waldemar Łakomy (trener Karola Robaka) oraz prezes Organizacji Środowiskowej AZS Poznań, Tomasz Szponder.

Karol Robak i Jarosław Mecmajer są wychowankami OŚ AZS Poznań. Aleksandra Kowalczuk i Eryk Hampel  będą po przyjściu na studia kontynuować treningi w Akademickim Związku Sportowym.

Rektor pogratulował sportowcom przyjęcia na wymarzone kierunki. Aleksandra Kowalczuk i Eryk Hampel rozpoczną naukę na kierunku Wychowanie Fizyczne,  Karol Robak wybrał Fizjoterapię.

P1200660

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu TALEX s.a.