wiadomości>PE w klasie 49er – relacja Szymona Wierzbickiego

PE w klasie 49er – relacja Szymona Wierzbickiego

10 kwietnia 2018

Witam Państwa,

Poniżej krótka relacja z regat Pucharu Europy w klasach olimpijskich.

W dniach 2.04 – 7.04 odbyły się regaty Pucharu Europy w klasie 49er. Miastem – gospodarzem wiosennych zmagań, jak co roku, była Palma de Mallorca. Na linii startu stanęły 93 załogi podzielone na trzy grupy zgodnie z rankingiem World Sailing. Format regat przewidywał rozegranie fazy kwalifikacji (6 wyścigów), fazy finałowej (9 wyścigów) oraz wyścigu medalowego dla najlepszych 10 łódek.

Regaty rozpoczęły dwa dni kwalifikacji w średnich warunkach wietrznych. Tą część regat zakończyliśmy na 13 miejscu. Przez kolejne trzy dni ścigania wykazaliśmy się wszechstronnością i sprytem, co dało awans na 5 miejsce i możliwość startu w wyścigu medalowym. Finałowy dzień zaserwował nam wiatr zmienny w sile i kierunku.

Puchar Europy kończymy na 6 miejscu!

Regaty uważamy za udane, chociaż w wielu sytuacjach można było żeglować lepiej. To jednak, wbrew pozorom, jest aspekt pozytywny, dający duże pole do poprawy.

Na Majorce byli z nami:

FSE Robline,

Kees International – Dystrybutor Musto,

Harken Polska,

Sekcja Żeglarska AZS Poznań,

Sekcja Żeglarska KS AZS AWFiS Gdańsk.

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP