wiadomości>Sekcja żeglarska i regaty o Puchar Dziwnowa

Sekcja żeglarska i regaty o Puchar Dziwnowa

17 maja 2019

Relacja od kolegi Leszka Kostańskiego:

Zawodnicy grupy OPP A w dniach 14-19.05. przebywają na regatach o Puchar Dziwnowa, które są ostatnią eliminacją do ME, MŚ i M.Polski w sprintach. We wtorek po szkole wyjechaliśmy do Dziwnowa. Około 22.00. dojechaliśmy na miejsce. Następnego dnia po śniadaniu rozpakowaliśmy sprzęt, ostatnie poprawki i około 12.30. zeszliśmy na trening. Warunki na morzu bardzo trudne. Wiatr w porywach powyżej 20 knt 5 st B, a czasami 6 st B. Kierunek pn-wsch. Rzeka Dziwna odwróciła swój bieg i zaczęła płynąć od morza w górę.

Popływaliśmy na niej we wspólnym treningu z zawodnikami z miejscowego klubu i po oswojeniu się z warunkami wyszliśmy na morze. Wszyscy dawali sobie świetnie radę i po wykonaniu krótkiej halsówki i treningu ruf wróciliśmy do portu. Razem na wodzie spędziliśmy 3 godziny. Dzisiaj wiatr przy tym samym kierunku jeszcze bardziej się wzmógł. Jego szybkość zaczęła wyraźnie przekraczać 30 knt i sędzia główny regat wywiesił AP nad A, co oznaczało, że wyścigów w dniu dzisiejszym nie będzie.

W załączeniu fotorelacja z falochronu i plaży w Dziwnowie. Jutro według prognozy wiatr ma być słabszy i wszystko na to wskazuje, że regaty rozpoczną się na dobre.

Pozdrowienia od grupy OPP A

 

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu TALEX s.a.