wiadomości>Sukcesy młodych hokeistów AZS Politechniki Poznańskiej i AZS AWF Poznań

Sukcesy młodych hokeistów AZS Politechniki Poznańskiej i AZS AWF Poznań

27 stycznia 2023

W drugiej połowie stycznia reprezentacja Polski mężczyzn do lat 21 rywalizowała na Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w czeskim Nymbruku, gdzie w meczu o brązowy medal pokonała gospodarzy turnieju.

W składzie polskiej reprezentacji znalazło się dwóch zawodników juniorskiej drużyny AZS Politechniki Poznańskiej: Robert Pawlak oraz Jakub Hołosyniuk – student I roku Politechniki Poznańskiej na Wydziale Inżynierii Zarządzania, a przede wszystkim główny rozgrywający reprezentacji. Dodatkowo powołani zostali zawodnicy drużyny hokejowej AZS AWF Poznań: Maksymilian Pawlak, Emil Witczak, Mateusz Wiśniewski i Jakub Mikołajczak.

W imprezie wzięło udział osiem najlepszych drużyn europejskich. Niestety Polacy w półfinale musieli uznać wyższość Szwajcarów, rewelacji tego turnieju. W meczu o trzecie miejsce nasi hokeiści 5:2 pokonali Czechów, z którymi mierzyli się już w grupie i również wyszli z tego pojedynku zwycięsko (7:4).

Robert Pawlak z AZS Politechnika Poznańska został królem strzelców, zdobywając aż 14 bramek oraz został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP