wiadomości>Wielkie sukcesy sekcji taekwondo!

Wielkie sukcesy sekcji taekwondo!

3 czerwca 2016

Jarosław Mecmajer (AZS Poznań, student AWF) wicemistrzem Europy seniorów w taekwondo (Montreux, Szwajcaria)! Poznaniak wygrał cztery walki, pierwszą z Mołdawianinem, kolejne z Chorwatem, Włochem oraz mistrzem olimpijskim z Londynu Hiszpanem Bonillą. Po zaciętej walce finałowej Mecmajer uległ reprezentantowi Belgii, aktualnemu mistrzowi świata. Jarek jest wychowankiem i aktualnym reprezentantem AZS Poznań (trenuje już ponad 10 lat pod czujnym okiem trenerów: Waldemara Łakomego oraz Łukasza Schefflera), najsilniejszej w tej chwili sekcji taekwondo w kraju.

– Planowałem piąte miejsce, strefę medalową uznawałem za marzenie. A tu wywalczyłem srebro – mówił szczęśliwy podczas konferencji prasowej.

– Bardzo się wkręciłem – przyznaje Jarosław Mecmajer. – Zaczęło się od tego, że ojciec prowadzał mnie na treningu taekwondo w szkole podstawowej nr 5. Tak spotkałem trenera Łakomego. Krok po kroku, zaczynałem odnosić sukcesy. Teraz jestem oddany taekwondo. Poza tym jestem już trenerem – dodaje.

Dotychczasowe osiągnięcia to m.in.:

– 2 złote, 3 srebrne i brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów

– złoty medal Mistrzostw Polski AZS

– 2 złote i 2 brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski

– 17m. Mistrzostwach Świata seniorów w 2015 roku

– 17m. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2012 roku

– medale na Pucharach Świata

Taekwondo_Archiwum_Wlasne_AZS_Poznan (6)

Po medalu Mistrzostw Europy seniorów Jarka, kwalifikacji olimpijskiej Karola Robaka, sekcja taekwondo AZS Poznań dalej pokazuje, że ma receptę na sukces, a tą receptą jest zaszczepianie pasji najmłodszym. Razem z kunsztem trenerskim przynosi to grad medali z każdej imprezy. Najpierw zawodnicy i zawodniczki AZS Poznań wywalczyli 8 medali /1 złoty – Jakub Sadurski, 3 srebrne i 4 brązowe/ na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Giżycku (4m. drużynowo), a następnie bardzo dobrze pokazali się w organizowanych przez AZS Poznań w Zalesewie koło Swarzędza Mistrzostwach Polski juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w taekwondo olimpijskim.

Taekwondo_Archiwum_Wlasne_AZS_Poznan (3)

Tym razem na podium stawali:

Juniorzy

– złote medale /Wojtkowiak Adrian, Zarański Piotr, Mateusz Krawczyński/,

– srebrne medale /Walkowiak Patryk, Gąsiorowski Jan, Maksymowicz-Maciata Michalina/

Młodzieżowcy

– złote medale /Jagoda Ulfig i Albert Millert/

– srebrne medale /Karol Robak i Mikołaj Szaferski/

– brązowe medale /Weronika Wrembel i Hanna Okoniewska Hanna/

12 medali indywidualnych dało naszej sekcji 2. miejsce w klasyfikacji zespołowej, tuż za Startem Olsztyn wśród juniorów oraz 2. miejsce za AZS AWF Warszawa wśród młodzieżowców.

Taekwondo_Archiwum_Wlasne_AZS_Poznan (5)

KCz

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP