wiadomości>Wielkopolska Gala Sportu Akademickiego

Wielkopolska Gala Sportu Akademickiego

15 października 2016

W miniony czwartek podsumowaliśmy Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w roku akademickim 2015/16. W poznańskim klubie Pacha zebrali się trenerzy, studenci, działacze oraz przedstawiciele władz uczelni.

DSC03373

Kilka słów o AMW. Cykl Akademickich Mistrzostw Wielkopolski rozpoczyna się zawsze w październiku podczas zawodów lekkoatletycznych, które jak co roku otwierają nasz kalendarz.

W zeszłorocznej edycji Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski wystartowały 22 uczelnie z Poznania, Leszna, Konina, Kalisza i Piły.

DSC03316

Zdecydowanie wygrała Politechnika Poznańska, która zarówno w klasyfikacji generalnej jak i medalowej zdobyła pierwsze miejsce. Z pośród 60 dyscyplin Politechnika wygrała w 21 z nich. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji a na trzecim Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Trochę inaczej sytuacja wygląda w klasyfikacji medalowej, ponieważ tutaj na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza a na trzecim Uniwersytet Ekonomiczny. Dodatkowo osobna klasyfikacja prowadzona jest wśród uczelni niepublicznych, która od wielu lat zdominowana jest przez Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji, na drugim miejscu Wyższa Szkoła Bankowa a na trzecim Wyższa Szkoła Logistyki.

Większość zawodów odbywa się na obiektach uczelni wyższych w Poznaniu, które od lat wspierają działalność Akademickiego Związku Sportowego. Warto zwrócić uwagę, że to właśnie na tych obiektach rozgrywają się ligi akademickie w sportach zespołowych takich jak koszykówka, siatkówka, futsal czy piłka ręczna. Przez cały rok akademicki poznańskie drużyny uniwersyteckie co tydzień rozgrywają swoje mecze co zasługuje na uwagę, ponieważ tylko Poznań ma tak silnie rozbudowaną ligę akademicką.

Klasyfikacja generalna:

  1. Politechnika Poznańska
  2. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu
  3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Klasyfikacja Szkół Niepublicznych: 

  1. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu
  2. Wyższa Szkoła Bankowa
  3. Wyższa Szkoła Logistyki

Klasyfikacja medalowa:

  1. Politechnika Poznańska
  2. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

 

Nagrody indywidualne:

Najlepsza organizacja imprezy AMW – Piotr Kuś za AMW w futsalu 2015/2016

Najlepsza organizacja imprezy AMW – Zenon Jezierski za AMW w futsalu 2015/2016

Trenera najlepszej sekcji sportowej KU AZS w Poznaniu – Wojciech Weiss

Za wieloletnią organizację imprez w ramach Akademickich Mistrzostw Wielkopolski – Piotr Jur

 

DSC03382 DSC03384 DSC03380 DSC03337 DSC03338 DSC03351 DSC03361 DSC03326 DSC03390 DSC03372

 

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP