wiadomości>Wiktoria Rutkowska z życiowym sukcesem!

Wiktoria Rutkowska z życiowym sukcesem!

15 marca 2021

Wiktoria Rutkowska, niezwykle utalentowana wychowanka sekcji tenisowej AZS Poznań, zdobyła dwa tytuły mistrzowskie, w singlu i w deblu, w Halowych Mistrzostwach Polski, które w niedzielę zakończyły się w Bydgoszczy.

Wiktoria przez cały turniej prezentowała znakomitą formę i tracąc zaledwie jednego seta zdobyła złoty medal w grze pojedynczej. Rozstawiona z numerem czwartym Rutkowska pokonała Karolinę Jaśkiewicz 6:2, 6:4.

Poznańska tenisistka znana jest z tego, że znakomicie radzi sobie w grze podwójnej. Dzień wcześniej obie finalistki singla zmierzyły się w meczu o tytuł w deblu, w którym lepsza okazała się Wiktoria razem z Aleksandrą Wierzbowską. Para numer “dwa” w drabince wygrała z najwyżej rozstawionym duetem – Jaśkiewicz i Julia Oczachowska 6:1, 2:6, 11-9.

– Wreszcie wróciła do wysokiej formy i polubiła znowu grać w tenisa. Dojrzała na studiach w Stanach Zjednoczonych, gdzie na nowo zaczęła poważniej traktować ten sport. Sezon tam zakończyła jako pierwsza rakieta w drużynie, choć zaczynała dopiero jako rezerwowa. Cieszymy się, że ponownie gra na wysokim poziomie. – podsumował wynik Wiktorii Jacek Muzolf, wiceprezes ds. sportowych i kierownik sekcji tenisowej AZS Poznań.

Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Piotr Matuszewski, który zdobył brązowy medal w grze podwójnej i dotarł do ćwierćfinału singla, którego nie dokończył z powodu kontuzji. W deblu Piotr razem z Karolem Drzewieckim ulegli po bardzo zaciętym pojedynku parze Kaśnikowski/Kielan 6:3, 6:7, 10-6.

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a.