wiadomości>AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM

30 marca 2017

1 kwietnia 2017 roku w Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Dojazd 7 w Poznaniu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim.

Już w sobotę do Poznania przyjadą najlepsi akademicy specjalizujący się w wiosłowaniu, zwłaszcza na ergometrze wioślarskim. Akademickie Mistrzostwa Polski, które odbędą się w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, są głównym sprawdzianem dla wioślarzy po zimowych przygotowaniach i przed pierwszym zejściem na wodę.

Program:

Sobota 1.04.2017 r.

8:30 ­ 10:30 Waga

11:00 ­ Odprawa techniczna

12:00 ­ Rozpoczęcie mistrzostw

17:00 ­ Zakończenie mistrzostw i wręczenie nagród

 

Popularne AMP-y to całoroczny cykl ogólnopolskich zawodów studenckich, wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, czyli około 80 imprez sportowych w 40 dyscyplinach, rozgrywanych na terenie całej Polski, głównie w najsilniejszych ośrodkach akademickich.

Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego, koordynujący Akademickie Mistrzostwa Polski, w bieżącym roku powierzył przeprowadzenie zawodów w ergometrze wioślarskim Organizacji Środowiskowej AZS Poznań. Na ergometrach usiądzie ponad 650 zawodniczek i zawodników, studentek i studentów reprezentujących 52 uczelnie wyższe. AZS Poznań już wiele razy gościł wioślarzy na torze regatowym Malta, ostatnio we wrześniu 2016 podczas Akademickich Mistrzostw Świata, tym razem przyszedł czas na zmagania pod dachem.

Partnerami organizatorów Mistrzostw w realizacji tego przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

 

Szczegółowe informacje oraz Regulamin dostępny na stronie:

https://poznanazs.pl/sport-studencki/amp/ergometr-wioslarski/

Kontakt:

Tobiasz Nowacki, tobiasz.nowacki@azs.pl, tel. 781 905 817

 

Informacja o ważnych patronatach

Akademickie Mistrzostwa Polski odbywają się w ramach obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie, nad którymi patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

1

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP