wiadomości>Akademickie Mistrzostwa Świata odwołane!

Akademickie Mistrzostwa Świata odwołane!

3 kwietnia 2020

Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu zawiadamia, że zgodnie z działaniami podejmowanymi na całym świecie w celu zwalczania pandemii COVID-19 Międzynarodowa Federacja Sportu Akademickiego (FISU) ogłosiła odwołanie wydarzeń do sierpnia 2020r., w tym Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu, które miały odbyć się w lipcu w Poznaniu.

 

„Anulowanie tych wydarzeń nie było łatwą decyzją, ale naprawdę wierzymy, że jest to najrozsądniejszy wybór w tych okolicznościach” – napisał sekretarz generalny FISU Eric Saintrond w liście do wszystkich federacji członkowskich. „Uważnie monitorujemy sytuację i staramy się reagować w najlepszy możliwy sposób” – kontynuował Saintrond. „W tym trudnym okresie naszym obowiązkiem jest podejmowanie ostrożnych decyzji w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom uczestniczącym w wydarzeniach FISU.”

 

Do Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu zgłosiło się aż 29 krajów z 5 kontynentów, od Nowej Zelandii przez kraje europejskie aż do Argentyny, a sam turniej po raz pierwszy w historii byłby rozegrany w pełnej formule przy uczestnictwie 16 drużyn męskich i 12 damskich. Na chwilę obecną nie ma decyzji, czy Mistrzostwa mogłyby być rozegrane w 2021 roku.

 

Dla nas ta zrozumiała decyzja jest tym smutniejsza, że przygotowania do organizacji imprezy były już bardzo zaawansowane, a w same przygotowania zaangażowały się Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania, Urząd Miasta Luboń, Polski Związek Piłki Nożnej, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oraz uczelnie: Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jednak w dalszym ciągu mamy nadzieję, że w kalendarzu imprez sportowych na rok 2021 znajdą się AMŚ w futsalu i będziemy mogli zorganizować to wspaniałe sportowe wydarzenie.

 

 

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP