Akademicki Związek Sportowy
Organizacja Środowiskowa w Poznaniu

AMPiW w ergometrze wioślarskim – I rzut

Za nami I rzut Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski w ergometrze wioślarskim organizowany przez KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczego. W zawodach wystartowało 8 uczelni z Wielkopolski.

Podium wagi lekkiej kobiet:

  1. Joanna Szczuka - Politechnika Poznańska - 1:47,6
  2. Karolina Grzelak - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza - 1:55,9
  3. Wanda Lisiecka - Uniwersytet Przyrodniczy - 1:56,9

Podium wagi open kobiet:

  1. Paula Bednarz - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza - 1:40,6
  2. Karolina Zawada - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza - 1:45,8
  3. Marta Nowak - Politechnika Poznańska - 1:45,9

Podium wagi lekkiej mężczyzn:

  1. Jan Drzewiecki - Uniwersytet Ekonomiczny - 1:31,2
  2. Jan Urbański - Politechnika Poznańska - 1:32,2
  3. Krzysztof Muszyński - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza - 1:33,1

Podium wagi open mężczyzn:

  1. Wojciech Białczak - Uniwersytet Przyrodniczy - 1:22,6
  2. Karol Nowak - Uniwersytet Przyrodniczy - 1:23,8
  3. Kacper Smela - Politechnika Poznańska - 1:24,2

Powyższe wyniki pokazują, że walka o najwyższe miejsca wśród mężczyzn była bardzo zacięta natomiast kobiety z 1 miejsc zdecydowanie wyprzedziły swoje rywalki. Studenci z Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza meldowali się aż 4 razy na podium a studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego 3 razy. Są to zdecydowanie najmocniejsze sekcje akademickie ergometru wioślarskiego w Poznaniu.

W klasyfikacji drużynowej miejsca na podium rozkładają się następująco:

Kobiety:

  1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
  2. Uniwersytet Przyrodniczy
  3. Politechnika Poznańska

Mężczyźni:

  1. Uniwersytet Przyrodniczy
  2. Politechnika Poznańska
  3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Gratulujemy wyników i już nie możemy doczekać się II rzutu, który będzie ostatnim sprawdzianem przed Akademickimi Mistrzostwami Polski!

red. Tobiasz Nowacki

Sponsorzy