AMW > wiadomości>AMPiW w strzelectwie

AMPiW w strzelectwie

18 grudnia 2020

We wtorek 15 grudnia 2020 w strzelnicy Magnum w Poznaniu odbył się I rzut Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski w strzelectwie sportowym.

W zawodach wzięło udział 13 kobiet oraz 9 mężczyzn z 6 uczelni wyższych: Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Collegium Da Vinci w Poznaniu. Każdy z zawodników miał możliwość oddania 13 strzałów: 5 do małej tarczy, 5 do dużej oraz 3 strzały próbne.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Krawczyk z WSB Poznań, zdobywając 85 punktów, zaś wśród mężczyzn Bartosz Sańko z UPr Poznań z wynikiem 83 punktów.
Zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale, dyplomy, drobne upominki oraz książki ufundowane przez Dom Wydawniczy Rebis.

Organizatorem zawodów z cyklu Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski jest organizacja środowiskowa AZS Poznań. Zawody finansowane są ze środków Ministerstwa Sportu, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznania.

Wydarzenie odbyło się w ciepłej, świątecznej atmosferze z zachowaniem norm sanitarnych, za co podziękowania należą się organizatorom oraz wolontariuszom.

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety:
1. Magdalena Krawczyk – Klub Uczelniany AZS Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu
2. Jagoda Zielazek – Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
3. Natalia Antkowiak – Klub Uczelniany AZS Politechniki Poznańskiej

Mężczyźni:
1.Bartosz Sańko – Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
2. Kacper Kowalski – Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
3. Tomasz Kołodziejczyk – Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie Organizacji Środowiskowej AZS Poznań.

Tekst: Dominika Hoft

 

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP