wiadomości>Druga kadencja prezes AZS UE w Poznaniu

Druga kadencja prezes AZS UE w Poznaniu

18 marca 2022

Chociaż tegoroczny sprawozdawczy Krajowy Zjazd AZS wciąż jest jeszcze daleką perspektywą, kampania sprawozdawczo-wyborcza w klubach uczelnianych nabiera już tempa. Pierwszym dużym klubem z Wielkopolski, który – już 17 marca – podsumował minione 2 lata i wybrał władze na kolejną kadencję, był KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego (UEP) w Poznaniu.

Zarząd pod kierownictwem prezes Agaty Tomidajewicz funkcjonował w trudnych czasach COVIDU, co podkreślono w sprawozdaniu z działalności. Sport jednak na UEP nie zamarł, reprezentanci Uczelni odnieśli wiele sukcesów, z tym najcenniejszym – złotym medalem drużyny mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski (2020/21) w tenisie. Klub aktywnie organizował zawody sportowe w ramach AMP oraz Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski, co zostało docenione specjalną nagrodą podczas Wielkopolskiej Gali Sportu Akademickiego w 2021 roku.

Prezes Agata Tomidajewicz i jej współpracownicy usłyszeli na walnym zebraniu wiele miłych słów z ust studentów, przedstawicieli Uczelni oraz Organizacji Środowiskowej AZS Poznań, najbardziej wzruszające słowa podziękowań wygłosiła jednak Pani Katarzyna Lis, pełnomocniczka JM Rektora UEP ds. osób niepełnosprawnych, która doceniła pionierską działalność ustępującego Zarządu Klubu w upowszechnianiu sportu wśród jej podopiecznych. Zebrani pozostali także pod wrażeniem emocjonalnego wystąpienia Kolegi Janusza Grzeszczuka, byłego kierownika SWFiS UEP, ikony sportu na tej Uczelni i działacza Akademickiego Związku Sportowego.

Zebrani wybrali nowy Zarząd na lata 2022-2024. Prezesem na drugą kadencję wybrana została Agata Tomidajewicz, a w Zarządzie Klubu znalazło się oprócz niej siedmioro studentów oraz Kol. Kol. Waldemar Budner, reprezentujący grono profesorów Uczelni, i  Rafał Wieruszewski, dwukrotny olimpijczyk, z powodzeniem podtrzymujący związki ze sportem jako wykładowca w SWFiS UEP.

Prezes Agata Tomidajewicz zapewniła, że nie ustanie w wysiłkach, aby zapewnić studentom i pracownikom UEP jak najszerszy dostęp do sportu i rekreacji fizycznej. A nowy Zarząd Klubu w szczególności postara się sprostać wszystkim skomplikowanym zadaniom, jakie delegaci postawili przed swoimi wybrańcami w rozbudowanej Uchwale Walnego Zebrania.

Piotr Kuś

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP