AMP > wiadomości>SUKCES FUTSALISTÓW PUSS PIŁA. SREBRO AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI

SUKCES FUTSALISTÓW PUSS PIŁA. SREBRO AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI

1 marca 2022

Doskonałe wieści dotarły z Krakowa, gdzie 26 lutego zakończył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Zawody sprawnie zorganizował Klub Uczelniany AZS miejscowego Uniwersytetu Ekonomicznego.

W gronie 16 zespołów jedynym przedstawicielem Wielkopolski była reprezentacja Państwowej Uczelni Stanisława Staszica z Piły. Pilanie odnieśli ogromny sukces, po raz pierwszy w historii uczelni zdobywając medal AMP.

W grupie eliminacyjnej zawodnicy z Wielkopolski zremisowali 3:3 z Uniwersytetem Gdańskim oraz pokonali 3:2 Politechnikę Warszawską i 2:0 Uniwersytet Śląski, awansując z pierwszego miejsca do fazy ćwierćfinałowej rozgrywek. W ćwierćfinale PUSS odniosła pewne zwycięstwo 3:0 nad PWSZ Tarnów, a w emocjonującym meczu półfinałowym pokonała niekwestionowanego faworyta Mistrzostw, drużyną Uniwersytetu Warszawskiego. W regulaminowym czasie wynik brzmiał 2:2, jednak pilanie lepiej egzekwowali rzuty karne, zwyciężając 3:2.

Zespół z Piły spotkał się w finale ponownie z przeciwnikiem, z którym zremisował w pierwszym meczu grupowym, Uniwersytetem Gdańskim. Pilanie musieli zadowolić się srebrnym medalem, ponieważ tym razem gdańszczanie okazali się zdecydowanie lepsi i w meczu o złoto zwyciężyli 4:1. W meczu o III miejsce reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego pewnie pokonała obrońców tytułu mistrzowskiego, Wyższą Szkołę Gospodarki z Bydgoszczy, 6:1.

Zespół PUSS Piła, którego trenerem jest Maciej Konert, wystąpił w Krakowie w następującym składzie: Zbigniew Barańczyk, Wojciech Bukowy, Marcin Ciesielski, Jakub Fatyga, Radosław Góźdź, Kacper Kałużny, Mikołaj Łosoś, Mikołaj Michałek, Adrian Mielec, Piotr Przygocki, Wojciech Węgrzyn. Piotr Przygocki został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw a zespół z Piły oprócz srebra AMP zdobył także złoty medal w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych.

 

Piotr Kuś

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a.