wiadomości>Drużyna szczypiornistek AZS Poznań gotowa na kolejny sezon w I lidze

Drużyna szczypiornistek AZS Poznań gotowa na kolejny sezon w I lidze

15 września 2021

Ubiegły sezon zespół zakończył na 5 miejscu w grupie rozgrywek A. Ten rok niesie ze sobą nowe wyzwania i ambitne cele. Plan na kolejne sezony to podjęcie starań o wejście do najwyższej klasy rozgrywek oraz budowa systemu szkolenia wśród dzieci i młodzieży.

Drużyna działa od siedmiu lat, w tym od czterech lat uczestniczy w rywalizacji w I lidze rozgrywek. Trzeci rok drużyna gra w barwach Akademickiego Związku Sportowego i po raz pierwszy  w tym sezonie we współpracy z panią Iloną Potok, prezes firmy ELMEX LOGISTICS GROUP – przedsiębiorstwa zajmującego się transportem oraz firmą AL-KO KOBER GROUP, globalnym graczem  w branżach „technika ogrodowa”. Jak zwykle działalność wspiera oczywiście Miasto Poznań, którego władze przyznały drużynie środki w ramach wsparcia poznańskich zespołów ligowych.

– Bardzo się cieszę, że oprócz partnera, jakim jest Miasto Poznań, sekcja piłki ręcznej znalazła dodatkowych tak ważnych sponsorów. Jest to zespół, który pokazał się już z jak najlepszej strony w poprzednich sezonach. Z takim wsparciem można liczyć na znaczące transfery i może nawet za 2 lata powalczyć o Superligę. Ważne też, aby jak najszybciej ruszyło szkolenie dzieci i młodzieży. – komentowała dyrektor Wydziału Sportu UMP dr Ewa Bąk.

– Ubiegły sezon zespół zakończył na 5 miejscu w grupie rozgrywek A. Ten rok niesie ze sobą nowe wyzwania. Liga nadal jest podzielona na trzy grupy, a zespół wystąpi w grupie A, stawiając czoło nowym rywalkom. Przygotowania do sezonu rozpoczęły się już w z końcem sierpnia, treningi trwają, pierwsze sparingi zostały rozegrane, a przed zawodniczkami weekendowy turniej, gdzie zmierzą się między innymi z przyszłymi rywalkami ligowymi. – podsumowała trenerka Amelia Chmielewska.

Skład na ten sezon został odświeżony. Na parkiecie w barwach AZS wystąpią doświadczone zawodniczki pierwszo- i superligowe wraz z młodymi ambitnymi zawodniczkami drugoligowymi. W tym sezonie drużyna, podobnie jak w poprzednim, zarówno treningi, jak i mecze ligowe rozgrywać będzie  w hali  przy Szkole Podstawowej nr 72 z oddziałami dwujęzycznymi i sportowymi w Poznaniu (ul. Newtona 2).

Na środowym spotkaniu z mediami za stołem konferencyjnym zasiedli: dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania dr Ewa Bąk, Ilona Potok (Elmex) oraz Marcin Liszyński (AL-KO KOBER) – przedstawiciele sponsorów, trenerka zespołu Amelia Chmielewska, zawodniczka Laura Wosińska, prezes AZS Poznań Tomasz Szponder oraz wiceprezes AZS Poznań Jacek Muzolf.

 

SEZON 2021/2022

DRUŻYNY – I LIGA KOBIET GRUPA A

 

 1. SPR Sambor Tczew
 2. MTS Kwidzyn
 3. MMKS Jutrzenka Płock
 4. SMS ZPRP II Płock
 5. MKS PR URBIS Gniezno
 6. AZS Poznań
 7. SPR Arka Gdynia
 8. GUKS Drwęca Novar Lubicz
 9. Bukowsko-Dopiewski KPR
 10. KS Kościerzyna
 11. SPR Pogoń Szczecin

 

SKŁAD ZESPOŁU 2021/2022

 1. Paulina Sowa
 2. Anna Rzeczycka
 3. Karolina Czyż
 4. Kamila Kaczanowska
 5. Julia Kossakowska
 6. Laura Wosińska
 7. Agata Wasiak
 8. Jagoda Ławniczak
 9. Joanna Kiełbasiewicz
 10. Martyna Dolacińska (przeszła z MKS PR URBIS Gniezno)
 11. Marcelina Adamczak (przeszła z KPR Wolsztyniak Wolsztyn)
 12. Julita Paliwoda (przeszła z KPR Wolsztyniak Wolsztyn)
 13. Martyna Paliwoda (przeszła z KPR Wolsztyniak Wolsztyn)
 14. Julia Sobańska (przeszła z KPR Wolsztyniak Wolsztyn)
 15. Wiktoria Niziałek (przeszła z KPR Wolsztyniak Wolsztyn)
 16. Marta Berus (przeszła z KPR Wolsztyniak Wolsztyn)

 

ZMIENIŁY BARWY KLUBU / PRZESTAŁY GRAĆ

 1. Magdalena Ziółkowska (przeszła do MKS PR URBIS Gniezno)
 2. Aleksandra Przebierała (przeszła do Bukowsko-Dopiewski KPR)
 3. Angelika Luberecka (przeszła do JKS San Jarosław)
 4. Klaudia Domaros (przestała grać)
 5. Anna Świtała (przestała grać)
 6. Julia Piątkowska (przestała grać)
sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a.