wiadomości>FUTSALISTÓW POWRÓT DO HOLANDII

FUTSALISTÓW POWRÓT DO HOLANDII

14 grudnia 2022

Po długiej przerwie „covidowej” futsaliści z poznańskiego AZS wracają do Holandii! W dniach 16-18 grudnia 2022 r. ponownie uczestniczyć będą w międzynarodowym turnieju, którego organizatorem są studenci, zrzeszeni w klubie sportowym The University of Twente, w Enschede. Tradycja udziału poznaniaków w tej rywalizacji sięga 1994 roku!

Tym razem w turnieju (TISC – od nazwiska jego inicjatora –  T r o m m e l   Indoor Soccer Cup), w którym wystąpi 10 drużyn studenckich z Holandii, Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii, uczestniczyć będzie silna reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Trener Maciej Palka zapowiada walkę o podium i obiecuje, że jego drużyna postara się nawiązać do sukcesów poprzedników; poznaniacy wygrywali ten turniej trzykrotnie, a w poprzednim starcie, w 2019 roku, również pod wodzą trenera Palki, zajęli w nim III miejsce.

TISC słynie z doskonałej organizacji, a obiekty Uniwersyteckiego Centrum Sportowego są wprost wymarzone dla futsalistów. Słynny „gwiazdkowy” turniej przyciąga drużyny akademickie z całej Europy, a w dawniejszych czasach wielokrotnie gościł nawet reprezentacje uczelni wyższych z dalekiego Izraela. Jeśli chodzi o zespoły z Polski, bywały tutaj ekipy studenckie z Krakowa, Warszawy, Wrocławia i oczywiście z Poznania). W roku 2000 finał był wewnętrzną sprawą Polaków; AZS Poznań pokonał w nim drużynę AZS Wrocław, 7:2.

Dla zespołu UAM udział w TISC będzie kolejnym etapem przygotowań do finałowych zmagań o tytuł akademickich mistrzów Wielkopolski oraz do startu w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski. Poznaniacy zdążą też odwiedzić stadion pierwszoligowej drużyny Twente Enschede, miejscowy rynek ze słynnym jarmarkiem świątecznym oraz, wspólnie z innymi futsalistami, obejrzeć mecze o medale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – KATAR 2022.

Piotr Kuś

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP