wiadomości>Futsalowe święto w Pile

Futsalowe święto w Pile

30 listopada 2022

W piątek, 25 listopada, Klub Uczelniany AZS Akademii Nauk Stosowanych w Pile gościł wielkopolskie futsalowe zespoły studenckie (z uczelni spoza Poznania), które rozegrały turniej o Puchar JM Rektora ANS Piła, będący jednocześnie „zamiejscowym” turniejem eliminacyjnym Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski w tej dyscyplinie sportu.

W zmaganiach wzięło udział 5 reprezentacji uczelnianych: z Kalisza (Akademia Kaliska i Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości) oraz Konina, Leszna i Piły (miejscowe ANS-y). Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”, w związku z czym rozegrano 10 niezwykle zaciętych spotkań. Gospodarze zmagań nie dali szans przyjezdnym, zdecydowanie pokonując wszystkich rywali; zespół ANS Piła, aktualny akademicki wicemistrz Polski w futsalu, zdobył komplet punktów i nie stracił w zmaganiach ani jednej bramki. W tle doskonałych występów zespołu z Piły toczyła się zacięta rywalizacja o drugie miejsce w turnieju (wywalczyła je ANS Leszno, która pokonała w decydującym meczu ANS Konin 3:1) oraz o tytuł najlepszej drużyny z Kalisza (sukces SWWS, która pokonała 2:1 Akademię). Do turnieju finałowego AMPiW (Poznań, 8 stycznia 2023) awansowały ANS Piła i ANS Leszno, a stawkę ośmiu rywalizujących w nim drużyn uzupełni pod koniec grudnia sześć najlepszych zespołów z uczelni poznańskich.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Roberta Grenia z Piły, najlepszym bramkarzem Kacpra Grześkowiaka z Leszna, a królem strzelców, z dorobkiem 11 bramek, został Wojciech Węgrzyn, również z Piły. Sportowe spotkanie wielkopolskich futsalistów podsumował w trakcie uroczystości zakończenia zmagań Pan dr Paweł Dahlke, prorektor ANS w Pile.

Czołowe zespoły i najlepsi uczestnicy futsalowej rywalizacji odebrali cenne  nagrody, ufundowane przez JM Rektora ANS Piła, Dom Wydawniczy REBIS oraz Organizację Środowiskową AZS Poznań, koordynującą rozgrywki w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski.

Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski rozgrywane są dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Domu Wydawniczego REBIS – niezawodnego sponsora sportu akademickiego.

Kolejność końcowa:
I           ANS Piła
II          ANS Leszno
III         ANS Konin
IV        SWWS Kalisz
V         Akademia Kaliska

 

Piotr Kuś

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP