wiadomości>Konwent Członków Honorowych AZS w Poznaniu

Konwent Członków Honorowych AZS w Poznaniu

11 września 2017

W ubiegłym tygodniu w Poznaniu gościliśmy członków honorowych Akademickiego Związku Sportowego.

IMG_3825

 

Uczestnicy Konwentu mieli napięty harmonogram w związku z rozbudowanym programem kulturalnym, który postanowiliśmy dla nich zorganizować. Już pierwszego dnia po przyjazdach i zakwaterowaniu władze poznańskiego AZS przyjęły naszych gości w sali konferencyjnej Politechniki Poznańskiej. Prezes Tomasz Szponder przedstawił prezentację na temat działalności, którą prowadzi w Poznaniu nasz związek. Nie obyło się bez pochwał ze strony członków Konwentu po których wspólnie wszyscy oglądaliśmy mecz reprezentacji Polski, oczywiście zwycięski!

Drugi dzień to spotkanie z Prorektorem ds. Nauki AWF prof. dr hab. Jan Celichowskim:IMG_20170905_104328

Oraz prezentacja nowoczesnego Laboratorium Analizy Ruchu Człowieka mieszczącego się w Poznańskim AWFie.

IMG_3804

Kolejnym punktem programu był wyjazd do Rogalina gdzie mieści  się przepiękny pałac oraz oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu.

IMG_3812

Środa upłynęła pod znakiem poznańskich atrakcji. Od rana chętni wybrali się na Termy Maltańskie oraz zwiedzanie okolicy Jeziora Malta. Kolejnym punktem wycieczki była Brama Poznania oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci mieszczący się w dzielnicy Ostrów Tumski.IMG_3826

Wieczorem uczestnicy Konwentu mieli okazję spotkać się z władzami Politechniki Poznańskiej. Rektor Prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski zorganizował spotkanie na torach bowlingowych mieszczących się w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

W czwartek naszych gości zaprosiliśmy do Zamku w Kórniku gdzie prof. Ryszard Wryk, wice Prezes poznańskiego AZS zorganizował przedstawienie 50 najwartościowszych dzieł ze zbioru bibliotecznego Zamku w Kórniku. Znalazły się tam unikatowe dzieła nawet z XIIIw.!

Kolejnym punktem były odwiedziny przystani żeglarskiej należącej do OŚ AZS Poznań, która mieści się w Kiekrzu. Spotkanie pod żaglami nie mogło odbyć się bez grilla oraz opowieści żeglarskich, którymi uraczył wszystkich dobrze znany Zygmunt Szyfter.

IMG_3838

Ostatnim już punktem była uroczysta kolacja w restauracji Czerwona Papryka na Starym Rynku w Poznaniu. Włoska kuchnia oraz orientalna paella była były zwieńczeniem tych kilku jakże intensywnie spędzonych dni w Poznaniu.

IMG_3857

Dziękujemy Członkom Honorowym AZS za wybranie Poznania jako kolejnego miasta i mamy nadzieję, że będziecie odwiedzać nas częściej dzięki tym wspólnie spędzonym chwilom.

red. Tobiasz Nowacki

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP