wiadomości>ME w Kiteboardingu

ME w Kiteboardingu

30 września 2019

Wspomnienia Maksa Zakowskiego z minionych Mistrzostw Europy w Kiteboardingu:

Ten obrazek to jedyne miłe wspomnienie z zakończonych wczoraj Mistrzostw Europy na Sardynii. Razem z Magdalena Woyciechowska zajęliśmy 3 miejsce wśród Europejczyków na Mistrzostwach Europy w sztafecie męsko – damskiej. Jest to konkurencja, która po raz pierwszy wprowadzi kiteboarding na Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku.

Główną konkurencją zawodów była rywalizacja indywidualna, którą zakończyłem na 14 miejscu (13 wśród Europejczyków). Na metę wpływałem bardzo zmiennie. Dobrze i bardzo dobrze w słabym wietrze oraz słabo i bardzo słabo w silniejszym wietrze na 15 metrowym latawcu. Mimo bardzo dobrego pierwszego dnia kwalifikacji, po którym zajmowałem 6 miejsce w kolejne dni zaliczyłem spadek na 9, a po pierwszym dniu finałów na 20 miejsce. Ostatniego dnia rozegraliśmy 4 wyścigi, w których żeglowałem szybko i skutecznie i podskoczyłem o kilka pozycji.

Od czwartku również na Sardynii (tym razem w Cagliari) zaczynamy kolejne regaty. Będzie to ostatni przystanek Pucharu Świata.

 

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu TALEX s.a.