AMW > wiadomości>Odmrażanie akademickiego futbolu

Odmrażanie akademickiego futbolu

30 kwietnia 2021

Rozegrano pierwsze mecze – po bardzo długiej przerwie – Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski w piłce nożnej. Tym samym AZS Poznań wznowił rywalizację, przerwaną z powodu zagrożenia epidemicznego. Trzeba ze smutkiem wspomnieć, że przerwa w środowiskowych studenckich rozgrywkach piłkarskich trwała od maja 2019 roku, a więc bliska dwa lata! Warto jednak zauważyć, że od tego czasu doczekaliśmy się nowego pięknego boiska piłkarskiego UAM, które powstało w kompleksie sportowym uczelni na Morasku. Właśnie ten obiekt jest areną międzyuczelnianej rywalizacji studentek i studentów w piłce nożnej.

28 kwietnia (środa) odbył się mecz Ekstraklasy AMPiW mężczyzn, w którym zespół Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pokonał drużynę Uniwersytetu Przyrodniczego. Wynik 9:1 sugeruje dużą przewagę UAM, jednak rywalizacja na boisku była naprawdę bardzo zacięta. Bramki dla zwycięzców strzelili: Piotr Kaźmierowski – 3 oraz Patryk Brommer, Patryk Dorau, Patryk Janeczek, Mikołaj Konieczny, Dawid Macioszek i Mateusz Malczyk po jednej. Honorowego gola dla pokonanych zdobył Nigeryjczyk, Ayotola Sanubi.

Z kolei 29 kwietnia (czwartek) zagrały panie, które rywalizują w AMPiW w cyklu miniturniejów. W pierwszym z nich, przy niesprzyjającej pogodzie, w ulewnym deszczu, uczestniczyły ekipy UAM, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Przyrodniczego. Zdecydowanie zwyciężyły gospodynie z UAM, które pokonały wszystkie rywalki, zdobywając 20 bramek i nie tracąc ani jednej. W meczu decydującym o I miejscu UAM pokonał AWF 4:0. Strzelczynie bramek: UAM – Laura Czudzińska 1, Dominika Dewicka 1, Aleksandra Jankowska 5, Sandra Lichtenstein 2, Eliza Ostrowska 2, Zuzanna Sawicka 8, Marta Witoń 1; AWF – Natalia Modrzejewska 2, Agata Ratajczak 1, Aleksandra Sygit 1, UEP – Irena Kliszcz-Ruman 1.

Trenerami zespołów UAM są Maciej Palka (mężczyźni) i Wojciech Weiss (kobiety).

 

PK

 

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP