wiadomości>Poważny transfer, czyli Krzewina w AZS Poznań!

Poważny transfer, czyli Krzewina w AZS Poznań!

19 kwietnia 2021

Lekkoatletyczny kandydat na igrzyska olimpijskie, Jakub Krzewina został zawodnikiem OŚ AZS Poznań. To kolejne wzmocnienie poznańskiego klubu w ostatnich miesiącach po przejściu Adrianny Janowicz-Półtorak i Tymoteusza Zimnego.

Urodzony w Kruszwicy czterystumetrowiec w ostatnich latach reprezentował klub WKS Śląsk Wrocław, jednak to z Poznaniem wiąże swoją przyszłość, gdzie niedawno rozpoczął studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa na wydziale finansów i bankowości.

– Bardzo się cieszę z przyjścia do tak mocnego i bardzo dobrze zorganizowanego klubu, jakim jest AZS Poznań. Od wielu lat mieszkam w Poznaniu i czuję się związany z tym miastem, więc z całych sił postaram się godnie reprezentować klub i miasto na lekkoatletycznych arenach – skomentował Kuba.

Plan na najbliższe tygodnie jest prosty, ciężko trenować i wystartować na najważniejszej lekkoatletycznej imprezie tego sezonu. – Aktualnie przebywam na zgrupowaniu na Teneryfie, gdzie szlifuję formę przed zawodami World Athletics Relays, które odbędą się w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Imprezą numer jeden tego sezonu są dla mnie oczywiście igrzyska olimpijskie w Tokio – dodał.

Kariera sportowa Krzewiny była przerywana wielokrotnie przez kontuzje. Pomimo tego w swoim dorobku ma już dwa medale ME (brąz w Zurychu 2014 oraz srebro w Amsterdamie 2016), srebro halowych ME (Praga, 2015), a przede wszystkim okraszone rekordem świata złoto halowych MŚ (Birmingham 2018). Wszystkie wywalczył w sztafecie 4 x 400 m. W tej konkurencji wystartował już podczas igrzysk w Rio, zajmując w finale siódme miejsce.

AZS Poznań będzie dla Krzewiny drugą przygodą z akademickim klubem. W 2009 przeniósł się z macierzystego LIUKS Kruszwica do AZS AWF Kraków, z którym związał się na cztery lata. Na krakowskiej uczelni rozpoczął wtedy studia.

Życzymy mu jeszcze wiele wielkich sukcesów w barwach AZS!

Foto: Paweł Skraba

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP