wiadomości>POZNAŃ. MISTRZOSTWA STUDENTÓW I ROKU W FUTSALU

POZNAŃ. MISTRZOSTWA STUDENTÓW I ROKU W FUTSALU

15 listopada 2022

Tradycyjnie zmaganiami w futsalu mężczyzn zainaugurowano w Poznaniu cykl rywalizacji sportowej w ramach wielkopolskich Mistrzostw Studentów I roku. Organizatorem turnieju futsalistów, którzy 10 listopada spotkali się w hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, był AZS Poznań oraz Klub Uczelniany AZS UAM.

W bieżącym roku do rozgrywek zgłosiły się reprezentacje sześciu uczelni z Poznania, które wzięły udział w bardzo interesującym turnieju. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości pierwszoroczniacy – walczący nie tylko o puchary, dyplomy, medale, ale także o prawo do udziału w XIII Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów I Roku (Katowice, 2-4 grudnia br.) – pokazali na parkiecie zarówno wielką ambicję jak i ogromną wolę walki, a chwilami duże umiejętności. Rywalizacja nie miała zdecydowanego faworyta – tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego, która rzutem na taśmę wyprzedziła ekipy Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Wychowania Fizycznego. Wyrównane i zacięte zmagania najmłodszych studentów o I miejsce toczyły się aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Królem strzelców – z 5 zdobytymi bramkami – został Jan Skitek z Uniwersytetu Przyrodniczego, a zwycięski zespół AZS UP wystąpił w następującym składzie: Jerzy Daszkiewicz, Szymon Drop, Filip Ilnicki, Maksymilian Lewandowski, Patryk Siniczek, Jan Skitek, Juliusz Starosta, Kacper Strzelczyk, Maksymilian Szymański, Patryk Wierzbicki, Gabriel Zieliński. Trenerem zespołu jest Rafał Gozdecki, który chwilę po zejściu z podium zapowiedział, że jego zespół na pewno włączy się do walki o medale w ogólnopolskim turnieju w Katowicach.

Najlepsi uczestnicy Mistrzostw zostali nagrodzeni medalami i pamiątkowymi dyplomami. Wszyscy medaliści oraz król strzelców otrzymali nagrody książkowe, które ufundował Dom Wydawniczy REBIS – niezawodny sponsor sportu akademickiego.

Mistrzostwa odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Rady Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Tabela końcowa wielkopolskich Mistrzostw Studentów I Roku w futsalu prezentuje się następująco:

I Uniwersytet Przyrodniczy

II Uniwersytet Ekonomiczny

III Akademia Wychowania Fizycznego

IV Politechnika Poznańska

V Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

VI Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii

 

Piotr Kuś 

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP