wiadomości>Sekcja taekwondo w Gwangju

Sekcja taekwondo w Gwangju

15 lipca 2015

Pora na podsumowanie występu taekwondzistów AZS Poznań w Gwangju:

W dniu 12 lipca odbyły się ostatnie walki indywidualne w uniwersjadowym turnieju taekwondo. Jako pierwszy na matę wyszedł Jarosław Mecmajer (AZS OŚ Poznań) w kategorii do 63 kg. W swojej walce stanął na przeciwko Temiijina Purajan z Mongolii. Dość egzotyczny przeciwnik okazał się bardzo wymagający w 1/32 turnieju. 8 – 21 to wynik który przesądził, że naszego zawodnika nie zobaczyliśmy ponownie na macie.

Od 1/8 swoje zmagania zaczął Bartosz Kołecki (AZS OŚ Poznań) w kategorii do 81 kg. 12 punktów Polaka wobec 5 Taipejczyka Yi-Hsin Chien ozanczało, że naszego zawodnika zobaczymy w ćwierćfinale. Wczesnym popołudniem stanął na przeciw reprezentanta gospodarzy Kyo Don In. Walka była bardzo wyrównana ale niestety sędziowie korzystniej punktowali trafienia Koreańczyka i walka zakończyła się wynikiem 5 – 10.

Magda Leporowska (-57kg) wygrała swój pojedynek tylko w pierwszej rundzie z Turczynką Hatice Kubra Ilgun 9:0, by w kolejnej rundzie niestety przegrać z Niemką Anną Froemming 0:7 i zakończyć udział w turnieju.

Kasia Lis (-67kg) stoczyła taką samą ilość walk, wygrana z Mariam Diarrą 13:1 i przegrana z Lua Marią Devesa 3:6 spowodowały, że Kasi już więcej nie mogliśmy oglądać.

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a.