wiadomości>SEZON PIŁKARSKI ROZPOCZĘTY

SEZON PIŁKARSKI ROZPOCZĘTY

25 marca 2022

Przy wsparciu swoich tradycyjnych sponsorów piłkarze nożni zainaugurowali kolejny sezon Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski. W środę, 23 marca, na stadionie piłkarskim UAM spotkały się w pierwszym pojedynku reprezentacje AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Politechniki Poznańskiej.

Po zaciętej grze, obfitującej w wiele sytuacji podbramkowych, zwyciężyli studenci UAM 1:0, a decydująca bramka padła w przedostatniej minucie meczu. Jedynego gola dla drużyny trenera Maciej Palki strzelił Mateusz Adamczak, sprytnie wykorzystując dogodną sytuację w zamieszaniu na polu karnym Politechniki.

Rywalizacja piłkarzy nożnych w AMPiW potrwa do 6 maja. W dniach 15-18 maja pięć najlepszych zespołów z Wielkopolski zagra w Bydgoszczy w turnieju półfinałowym strefy „A” Akademickich Mistrzostw Polski.

Dnia 25 kwietnia, także na stadionie UAM, rozpoczną się z kolei AMPiW w piłce nożnej kobiet, które potrwają do 30 maja. Zwieńczeniem rywalizacji pań będą Akademickie Mistrzostwa Polski. Ich organizacji, oczywiście w Poznaniu, podjął się, w terminie 5-8 czerwca, Klub Uczelniany AZS UAM.

Piotr Kuś

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a.