AMP > wiadomości>Za miesiąc startują Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce (Poznań, 20-22 maja 2022)

Za miesiąc startują Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce (Poznań, 20-22 maja 2022)

20 kwietnia 2022

Już tylko 30 dni pozostało do oficjalnego rozpoczęcia tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Przygotowania do największego AMPu w bieżącym roku toczą się pełną parą, a gospodarz Mistrzostw – Organizacja Środowiskowa AZS Poznań – funkcjonuje już w trybie najwyższej gotowości.

 

Większość zagadnień organizacyjnych przewija się przez biurko Emilii Ludwikowskiej, dyrektora OŚ AZS Poznań.

Piotr Kuś (Pasja AZS): Rozumiem, że AMPy lekkoatletyczne są teraz w AZS Poznań najgorętszym tematem.

Emilia Ludwikowska: Zdecydowanie tak. Im mniej czasu do rozpoczęcia zawodów, tym więcej pojawia się zagadnień, wymagających pilnego rozwiązania.

Właśnie mija termin wstępnych zgłoszeń.

Dokładnie dzisiaj o północy (rozmawiamy 19 kwietnia – przyp. PK), czyli już za kilka godzin. Napływające zgłoszenia nie pozostawiają wątpliwości, że przeprowadzimy w Poznaniu największą imprezę w tegorocznym cyklu AMPów, co dodatkowo nas wszystkich mobilizuje.

Możesz podać jakieś liczby?

Zjawią się u nas reprezentanci przynajmniej 80 uczelni, na wciąż otwartej liście zgłoszeń jest w tej chwili 1157 osób. Zdaje się, że największa ekipa przyjedzie z Gdańska, z Uniwersytetu, to aż 43 osoby. Po 37 uczestników zaanonsowała krakowska AGH i Uniwersytet Warszawski, a 36 Wojskowa Akademia Techniczna, również w Warszawy. Cieszy mnie, że niemal w komplecie do Mistrzostw zgłosiły się uczelnie wielkopolskie, z 32-osobową reprezentacją Politechniki Poznańskiej oraz 31-osobową Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Czego mogą się spodziewać w Poznaniu uczestnicy lekkoatletycznych AMPów?

Przede wszystkim gwarantujemy gościnność, rzetelność i kompetencję całego zespołu organizatorów. Poza tym zapewnimy doskonałe warunki do startu na odnowionym, nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Ekipy, które skorzystają z naszej oferty, mogą liczyć na bardzo dobre warunki zakwaterowania w renomowanych hotelach, które zresztą zaoferowały na AMP spore upusty. Gwarantujemy kulturalną zabawę oraz atrakcje w jednym z modnych klubów w centrum Poznania, wynajętym na piątkowy wieczór specjalnie dla lekkoatletów, a wreszcie cenne nagrody dla najlepszych i niezapomniane wrażenia dla wszystkich naszych gości. Liczymy, że na stadionie pojawią się liczni kibice i pomogą zawodnikom w uzyskiwaniu jak najlepszych rezultatów.

Czego należy życzyć organizatorom na 30 dni przed AMPami?

Wytrwałości, napływu sponsorów, sumienności kontrahentów, a o godzinie zero – dobrej lekkoatletycznej pogody.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Zawody wspiera sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – Grupa PZU S.A. Zawody w stolicy Wielkopolski odbywają się dzięki wsparciu Rady Miasta Poznania.

 

Piotr Kuś

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP