AMW > wiadomości>WIELKOPOLSKIE ZMAGANIA FUTSALISTEK PODSUMOWANE

WIELKOPOLSKIE ZMAGANIA FUTSALISTEK PODSUMOWANE

16 grudnia 2021

Zakończyły się rozgrywki o tytuł Akademickiego Mistrza Poznania i Wielkopolski w futsalu kobiet 2021/2022. W rywalizacji uczestniczyło 6 reprezentacji uczelnianych, a zespoły przez ponad miesiąc grały pomiędzy sobą mecze w formacie „każdy z każdym”, w systemie ligowym. Tym razem w zmaganiach wzięły udział tylko zespoły futsalowe z Poznania.

 Na mecie rywalizacji nie było niespodzianki. Zwyciężyła w niej reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, która pokonała wszystkie rywalki, a zatem zdobyła komplet punktów, i straciła w pięciu meczach zaledwie dwa gole. Drugie miejsce w rozgrywkach przypadło ekipie Akademii Wychowania Fizycznego, która w meczu decydującym o tytule mistrzowskim uległa studentkom UAM 0:4. Na trzecim miejscu finiszowała reprezentacja Politechniki Poznańskiej. Tabela końcowa ligi futsalistek, po rozegraniu wszystkich zaplanowanych gier, prezentuje się następująco:

  1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 5 – 15 – 43-2
  2. Akademia Wychowania Fizycznego 5 – 12 – 18-6
  3. Politechnika Poznańska 5 – 9 – 8-5
  4. Uniwersytet Medyczny 5 – 6 – 4-21
  5. Uniwersytet Przyrodniczy 5 – 3 – 4-19
  6. Uniwersytet Ekonomiczny 5 – 0 – 2-26

Wyższość futsalowego zespołu UAM w zmaganiach z rywalkami nie podlegała dyskusji od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. W zespole prowadzonym przez Wojciecha Weissa, trenera reprezentacji narodowej w futsalu kobiet, występują m.in. akademickie reprezentantki Polski w tej dyscyplinie sportu – Laura Czudzińska, Dominika Dewicka i Małgorzata Ładniak – a w AMPIW grały także: Natalia Kiler, Anna Laskowska, Kinga Nowicka, Eliza Ostrowska, Zuzanna Sawicka, Patrycja Sutkowska, Zofia Śliwińska i Alicja Zając .

Rywalizację studentek i studentów w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski wspiera Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Rada Miasta Poznania, a jej niezawodnym sponsorem prywatnym jest Dom Wydawniczy REBIS.

 

Piotr Kuś

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a.