wiadomości>MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W TENISIE TALEX OPEN 2021

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W TENISIE TALEX OPEN 2021

19 sierpnia 2021

Od 22 do 29 sierpnia br. na kortach AZS Poznań rozegrana zostanie XXII edycja Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie – TALEX OPEN 2021. Mistrzostwa przeprowadzi – siłami działaczy i trenerów swojej sekcji tenisowej – Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu, a poznańska firma Talex SA już po raz jedenasty będzie sponsorem tytularnym imprezy.

Partnerami organizatorów są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Powiat Poznański oraz Polski Związek Tenisowy, którego sponsorem strategicznym jest firma Lotos.

Tegoroczny TALEX OPEN przeprowadzony zostanie w ramach cyklu turniejów LOTOS PZT POLISH TOUR oraz ITF WORLD TENNIS TOUR i będzie tego lata jednym z najważniejszych turniejów tenisowych w Polsce. W meczach kwalifikacyjnych wystąpi około 50 tenisistów z całego świata. W drabince głównej wystąpi 32 zawodników w grze pojedynczej oraz 16 debli. Pula nagród wynosi 25 tysięcy dolarów. Funkcję dyrektora turnieju pełni Jacek Muzolf.

Rywalizacja w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie ma ponad dwudziestoletnią tradycję; turniej rozegrano po raz pierwszy latem 2000 roku. Od samego początku zmagania niezmiennie odbywają się na ceglanych kortach AZS Poznań (przy ul. Noskowskiego), których wizytówką jest legendarny polski tenisista, Wojciech Fibak.

W roku ubiegłym w grze singlowej zwyciężył Polak, Kacper Żuk, który w finale pokonał Bułgara, Dimitara Kuzmanova. Wewnętrzną sprawą Polaków był z kolei finał debla. Para Jan Zieliński / Kacper Żuk wygrała w nim z Mikołajem Lorensem / Wojciechem Markiem. Do tej pory Polacy sześciokrotnie wygrywali grę pojedynczą oraz dziesięciokrotnie grę deblową (dwukrotnie w deblu zwyciężały pary z Polakiem w składzie).

 

Piotr Kuś

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP