wiadomości>PIŁKARKI RĘCZNE SZKOŁY WYŻSZEJ WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI AKADEMICKIMI MISTRZYNIAMI POZNANIA I WIELKOPOLSKI

PIŁKARKI RĘCZNE SZKOŁY WYŻSZEJ WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI AKADEMICKIMI MISTRZYNIAMI POZNANIA I WIELKOPOLSKI

26 kwietnia 2023

Zakończyły się zmagania piłkarek ręcznych w ramach AMPiW 2022/2023. Gospodarzem turnieju, który zadecydował o podziale medali, był Klub Uczelniany AZS UAM, a współorganizatorem wydarzenia – Organizacja Środowiskowa AZS Poznań, koordynująca rozgrywki studenckie w 60 konkurencjach drużynowych.

W dniu 22 kwietnia w hali UAM zdecydowanymi triumfatorkami okazały się zawodniczki Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości z Kalisza. W walce o tytuł mistrzowski kaliszanki bez większych trudności pokonały wszystkie rywalki. Z kolei w meczu, który zadecydował o kolejnych miejscach medalowych, zespół Politechniki Poznańskiej pokonał gospodynie turnieju, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, zdobywając srebrne medale i pozostawiając ekipie UAM jedynie najniższe miejsce na podium.

Medalistki AMPiW wezmą teraz udział w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w Warszawie, w dniach 11-14 maja br. Jego organizatorem jest KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Kolejność końcowa AMPiW 2022/2023 w piłce ręcznej kobiet:

I Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu

II Politechnika Poznańska

III Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 

Piotr Kuś

sponsorzy
Enea Poznań Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego REBIS Ministerstwo Sportu i Turystyki TALEX s.a. LOTTO Superliga Grupa MTP